Maturitní ples 2019

Dne 8. února 2019 se rozzářila světla v jedné z nejkrásnějších secesních budov našeho regionu. Ještě šperky, taneční střevíčky, drahý parfém, kravata, motýlek a mohu vyrazit. Mám trochu trému, vždyť jdu na svůj maturitní ples. Doprovází mě rodiče, možná, že se přijde podívat i děda s babičkou. Moji přátelé už jsou na cestě. Bude tam snad celá škola a všichni se budou dívat jen na mě.

Slavnost začíná. V Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě, jednoduše v Beránku, září nejen světla. Září i naši maturanti a učňové. Právě začal maturitní a absolventský ples. Hudba zní, moderátor vítá hosty, paní ředitelka promlouvá z podia. Pak přichází na řadu skvělé předtančení samotných maturantů, šerpování žáků třetích ročníků učňovských oborů, vrcholem slavnostního večera je šerpování maturantů. Šerpy předávají třídní učitelé Lenka Švadlenková 4. SB, Radek Ehl 4. SA, Radka Rudolfová 3. B a Eva Cohornová 3. A a 3. AK. Organizaci plesu má na starost pan učitel Pavel Krošlák spolu s třídními učiteli. Pyšní rodiče se dojatě usmívají.

  

Naši žáci jsou úžasní mladí lidé, kteří se z kluků a holek, se kterými se potkáváme každý den ve škole, dokázali proměnit v krásné mladé ženy v pohádkových plesových šatech a gentlemany v oblecích. Pravda, při tradičním zašlapávání šerp o půlnoci, se z nich stala divoká, hlučící, dupající parta mladých lidí nabitá energií tohoto okamžiku. Hodně štěstí! Nejen při maturitě a závěrečných zkouškách!

Mgr. Eva Cohornová