Přednáška o studiu v Dánsku

Dne 5. března 2020 jsme ve škole přivítali Marka Janovského vysokoškolského studenta oboru Marketing a management na Dania academy v Dánsku. Škola se nachází ve městě Randers kousek od druhého největšího dánského města Aarhus. Nejdřív nám vyprávěl, jak se na školu v Dánsku dostal. Bylo to po návštěvě veletrhu vysokých škol Gaudeamus, kde narazil na stánek Scandinavian study a podal si přihlášku, jen tak „z legrace“. 

Popisoval poutavým způsobem život v jiné zemi, dánský systém studia, kde se učí společně celá třída pouze dvě hodiny denně a pak se rozdělí do skupinek, kde řeší zadané aktuální problémy konkrétní firmy. 

Pokud byste měli zájem o další informace o studiu, podívejte se webové stránky scandinavianstudy.com, případně nahlédněte do knihy Jakuba Růžičky a spol. „Jak se nezastavit u hranic“.

Přednáška byla velice zajímavá a ukázala další možnosti studentů po ukončení středního vzdělávání. Všichni jsme s nadšením poslouchali Markovo zajímavé vyprávění.  Děkujeme za vyčerpávající informace, přednáška byla super! 

A na tom jsme se shodli všichni.

Ing. Stanislava Hofmanová