Praktická škola dvouletá

Praktická škola dvouletá

Praktická škola je provozována na pracovišti v Novém Městě nad Metují. Najdou zde své uplatnění žáci i z nižších než 9. ročníků základní školy, žáci se zdravotním postižením a vývojovými poruchami učení nebo chování.

Praktická škola dvouletá – Příprava pro život

Vzdělávací program je zaměřen na získání základních pracovních a manuálních dovedností při přípravě pokrmů, vedení domácnosti, péči o vlastní osobu a výrobě keramiky. Výuka je organizována tak, aby byly respektovány individuální zvláštnosti a schopnosti žáků.

Studium

U žáků oboru Příprava pro život, který je určen pro absolventy speciálních škol, je studium zakončeno závěrečným vysvědčením.

Náklady na studium

Veškeré náklady na studium jsou hrazeny ze státních prostředků. Žáci si hradí pouze pracovní oděv, výukové materiály, stravné, případně si přispívají na některé mimoškolní pobytové akce.

Ubytování

Žáci ze vzdálenějších míst mohou bydlet na internátě, kde nabízíme ubytování s vlastním sociálním zařízením a s kuchyňkou, televizní a počítačovou místností a klubovnou v patře. Škola má vlastní školní jídelnu a sportoviště.

Studijní a volnočasové aktivity

Ve škole i ve volném čase pro žáky pořádáme celou řadu exkurzí, kurzů, turnajů a her jako např. bruslařské kurzy, cyklistické výlety, florbalové a fotbalové turnaje a ostatní míčové hry. K dispozici je tělocvična, stoly na stolní tenis, kola, lyže, brusle, kolečkové brusle, školní klub Leguán a řadu dalších nadstandartních možností pro naše žáky.

OD 01.03.2021
SE DO ODVOLÁNÍ
VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ NEVAŘÍ